Co przywieźć ze sobą z wakacji w Hiszpanii?

Co przywieźć ze sobą z wakacji w Hiszpanii?

Z każdego urlopu warto przywieźć do kraju kilka pamiątek, które będą przypominały nam o dobrze spędzonym czasie. Możemy też zaopatrzyć się w lokalne specjalności i kupić coś dla najbliższych. Hiszpania jest krajem leżącym w tym samym kręgu kulturowym, co Polska, ale oferującym mnóstwo ciekawych produktów, których próżno tutaj szukać. Dlatego, jeśli już będziemy na południowym-zachodzie Europy, to zróbmy sobie listę rzeczy wartych zabrania do kraju.

Hiszpańskie wina i jedzenie

Wybierając się do Hiszpanii, możemy liczyć zarówno na piękne plaże, słoneczną pogodę, jak i ciekawe zabytki oraz szereg atrakcji. Niezależnie od miejsca, do którego pojedziemy, zwłaszcza jeśli będzie to większe miasto, z pewnością trafimy na centra handlowe, a na 100% na sklepy nastawione na odwiedziny turystów. Dla przykładu w Barcelonie działa mnóstwo targów, gdzie oferowane są pamiątki, lokalne wyroby i wiele innych ciekawych towarów. Najpopularniejszy i największy z nich to La Boqueria.

Hiszpańskie uliczki

Jeżeli chodzi o alkohole, to Hiszpania słynie z produkcji doskonałych win. Najchętniej kupowane to oczywiście La Rioja i wino musujące Cava. Znaleźć je można praktycznie wszędzie, zarówno w dużych centrach handlowych, małych sklepikach czy na lokalnych targowiskach. Hiszpanie kochają pić Sangrię, więc jeśli chcemy przywieźć ze sobą do kraju trochę tej atmosfery, to warto zaopatrzyć się w butelkę tego trunku. Z kolei na Wyspach Kanaryjskich czy na Majorce możemy kupić słodkie likiery bananowe i pomarańczowe czy rum miodowy.

Warto wiedzieć, że kraj ten jest słynny na cały świat z uprawy oliwek i produkcji doskonałej jakościowo oliwy. Nie dziwi więc, że możemy tu kupić kilka rodzajów oliwek. W zależności od tego, w jakim regionie będziemy, dostępne będą nieco inne gatunki. Miłośnicy wędlin z pewnością zabiorą ze sobą dojrzewającą hiszpańską szynkę oraz pyszne chorizo, a jeśli lubimy słodycze, to powinniśmy kupić Turron na zapas. Ten pyszny nugat wyrabiany jest z miodu, białek jaj oraz cukru i podawany podczas świąt Bożego Narodzenia.

Lokalne wyroby rzemieślnicze i pamiątki

Jeżeli będziemy przebywać w Barcelonie, to z pewnością natkniemy się na architekturę zaprojektowaną przez Gaudiego. Jest ona swoistym symbolem miasta. Dlatego też z łatwością znajdziemy sklep, w którym kupić można pamiątkę z motywem Gaudiego. Czasami jest to kubek, wisiorek, pozytywka, talerzyk lub inny produkt codziennego użytku. Jeżeli spodobały nam się dokonania tego słynnego architekta, to warto także rozejrzeć się za albumami fotograficznymi o Barcelonie.

Turyści przebywający na urlopie w Hiszpanii bardzo chętnie kupują także pamiątki związane z folklorem kraju czy danego regionu. Popularne są tutaj kastaniety. Jeżeli szukamy biżuterii wytwarzanej przez rzemieślników, to warto pojechać do Cordoby, gdzie znajdziemy jej bogaty asortyment, od kolczyków czy naszyjników, aż do przepięknych bransoletek. W przypadku gdy marzą nam się wygodne buty, powinniśmy odwiedzić Alicante.

Chętnie kupowane są także wachlarze, tradycyjny dodatek do narodowego tańca – flamenco. Znajdziemy je zarówno na straganach, za kilka euro, jak i w ekskluzywnych salonach, gdzie mogą kosztować nawet ponad 100 euro. Słynna na cały świat jest hiszpańska porcelana. Wyroby ceramiczne dostępne są w wielu miastach, więc nie powinniśmy mieć problemu z ich znalezieniem.

Hiszpania jest ojczyzną wielu popularnych marek modowych. Jeśli chcemy znaleźć coś ciekawego, czego w Polsce na pewno nie będzie, a do tego w dobrej cenie, to warto odwiedzić większe centra handlowe w dużych miastach. Kolorowe chusty powinny spodobać się paniom, a fani piłki nożnej bez problemu dostaną koszulki z nazwiskami ich ulubionych zawodników. Rozchwytywane są także kapelusze słomkowe, berety oraz chodaki.

Jeśli zakochamy się w hiszpańskiej muzyce i pragniemy w Polsce posłuchać fado czy niepowtarzalnego brzmienia gitary, to dobrym pomysłem będzie zakupienie kilku albumów. Ponadto artyści występujący na ulicach miast bardzo często sprzedają swoje nagrania przechodzącym turystom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*