Najlepsze hotele w Hiszpanii

Najlepsze hotele w Hiszpanii

Hiszpania jest krajem, który ma bardzo wiele do zaoferowania turystom, zarówno pod względem ciekawych miejsc i zabytków, jak również wspaniałej kuchni oraz pięknej pogody. Sezon zaczyna się tu wraz z rozpoczęciem wiosny. Ta pora roku jest najlepsza do zwiedzania, gdyż nie doskwierają jeszcze upały. Niemniej, osoby spragnione morskich kąpieli powinny wybrać się do tego śródziemnomorskiego kraju w czasie lata. Gdzie wówczas warto się zatrzymać?

Hotel, pensjonat, a może apartament?

Baza noclegowa w Hiszpanii jest bardzo rozbudowana, podobnie jak w każdym, innym kraju nastawionym na turystykę. Znaleźć można tu więc wiele, interesujących propozycji. Osoby poszukujące oszczędności decydują się zazwyczaj na hostel. Standard w tego rodzaju miejscu jest dość niski, jednak jeśli wystarczy nam łóżko i wspólna łazienka, to będziemy zadowoleni z takiego wyboru. To najlepsza decyzja, gdy zależy nam na wyjeździe niskobudżetowym, jednak nie sprawdzi się w każdej sytuacji. Podróżując z małym dzieckiem potrzebujemy więcej komfortu, dlatego hostel wówczas nie będzie dobrym pomysłem. Nieco inaczej może być w przypadku pensjonatu lecz nadal nie mamy co liczyć na duże wygody. Turyści potrzebujący przestrzeni i noclegu na własnych warunkach, mogą zdecydować się na wynajem apartamentu. Zazwyczaj są to prywatne mieszkania wynajmowane na doby. Ich cena jest atrakcyjna, dużą zaletę stanowi również prywatność, gdyż otrzymujemy klucze na czas pobytu. W apartamencie znajduje się także kuchnia więc można tam przygotowywać posiłki, dzięki czemu oszczędzimy na restauracjach. To rozwiązanie wybierają przeważnie ludzie młodzi, podróżujący w większej grupie, ponieważ nie przeszkadza im spanie na kanapie czy rozkładanej wersalce. Zdecydowanie najlepszym wyborem okaże się jednak hotel. Oferuje bowiem nieporównywalny komfort z hostelem bądź pensjonatem. Do dyspozycji mamy także dodatkowe udogodnienia.

Dlaczego warto zatrzymać się w hotelu?

W Hiszpanii nie brakuje modnych i eleganckich hoteli. Większość z nich posiada przynajmniej 3 gwiazdki, dzięki czemu możemy być pewnie, że zostaniemy

plaża Barcelona

odpowiednio ugoszczeni. W hotelu istnieje możliwość wykupienia posiłków, jakie podawane są w stałych porach. Do wyboru mamy śniadanie i obiadokolacje, a w opcji all inclusive trzy posiłki dziennie plus przekąski. To najlepszy wybór dla osób, które nie chcą tracić urlopu na gotowanie lecz chcą w pełni cieszyć się wolnym czasem. Hotele w Hiszpanii bardzo często wyposażone są w basen zewnętrzny. Najlepsze z nich dysponują nawet dwoma basenami, gdzie jeden, płytszy przeznaczony jest dla najmłodszych, zaś

drugi dla dorosłych. Hotele posiadające wysoki standard oferują swoim gościom także siłownie bądź sale fitness, a także sale restauracyjną, gdzie wydawane są posiłki. W każdym pokoju znajduje się oddzielna łazienka, balkon, telewizor czy duże łóżko. Hotele są zatem świetnym wyborem szczególnie dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza że za małe dzieci nie pobiera się opłaty. Warto wybierać te z nich, które zatrudniają animatorów, dzięki temu zyskamy pewność, że nie będziemy się nudzić, a najmłodszym zostanie zapewniona rozrywka na najwyższym poziomie. Wycieczki fakultatywne również bardzo często organizowane są przez konkretne hotele, wystarczy wcześniej się tym zainteresować.

Kiedy zarezerwować hotel w Hiszpanii?

Hiszpania jest bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnych podróży, dlatego w czasie lata przybywa tu mnóstwo turystów. Większość z nich decyduje się na pobyt w hotelu, więc jeżeli chcemy zarezerwować coś sensownego, to musimy zrobić to najlepiej jeszcze przed sezonem, gdy mamy bogaty wybór, a większość miejsc jest jeszcze dostępna. Bardzo szybko może ulec to na zmianie, dlatego nie powinniśmy odkładać tego na ostatnią chwilę. Często pojawiają się także atrakcyjne oferty first minute. Zazwyczaj znajdziemy je w okolicach maja, jeśli jednak będziemy mieć szczęście, to możliwe, że uda nam się skorzystać również z propozycji last minute, gdzie ceny są znacznie obniżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*