Wakacje w Turcji dla podróżujących w pojedynkę

Wakacje w Turcji dla podróżujących w pojedynkę

Turcja jest krajem pełnym sprzeczności, który przyciąga turystów z całego świata. Luksusowe hotele w pobliżu idealnych plaż kontrastują z małymi miejscowościami, w których czas najwyraźniej się zatrzymał. Z tego powodu jest to doskonały kierunek dla osób, które lubią spędzać wczasy w pojedynkę. Czasami są to single, poszukujący nowych wrażeń i znajomości, a czasami ludzie, którzy najlepiej odpoczywają w samotności.

W Turcji singiel może liczyć na wiele atrakcji, zaczynając od wycieczek objazdowych, zwiedzania imponujących zabytków, aż do leniwego wylegiwania się na plaży. Osoby lubiące imprezować z pewnością znajdą tu wiele klubów i dyskotek, w których będą się bawić do białego rana. Specjalnie przygotowana oferta dla singli pozwala zaoszczędzić pieniądze, a ponadto układana jest w taki sposób, aby dostarczyć maksimum wrażeń.

Najciekawsze miejsca dla singla

Warto pamiętać, że Turcja jest jedynym państwem na świecie, które znajduje się jednocześnie na dwóch

Berlin

kontynentach. Stolicą jest Ankara, ale to Stambuł jest miejscem, do którego w głównej mierze zjeżdżają się turyści. Wspaniałe zabytki, takie jak Pałac Sułtański Topkapi, Hagia Sophia czy Muzeum Adama Mickiewicza, to atrakcje, których nie można przegapić.

Jeżeli jednak pragniemy odpocząć nieco od towarzystwa innych, to warto zobaczyć Kapadocję, położoną we wschodniej części kraju. Wulkany stworzyły tutaj iście księżycowe krajobrazy, które można podziwiać w pełnej krasie z przelatującego balonu. Oczywiście w Turcji nie brakuje także pięknych plaż. Ta znajdująca się w Ölüdeniz zalicza się do najpiękniejszych na całym świecie. Jest długa, szeroka, a na jej końcu podziwiać możemy Błękitną Lagunę. Jest to idealne miejsce dla singli szukających spokoju oraz pięknych widoków. Miłośnicy aktywnego wypoczynku także będą zadowoleni – rejon ten uważany jest za doskonały do uprawiania paralotniarstwa. W pobliżu znajduje się ponadto Dolina Motyli, gdzie można wziąć udział w warsztatach jogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*