Każda pora roku jest dobra na urlop!

Każda pora roku jest dobra na urlop!

Niektórzy nie wyobrażają sobie wczasów poza letnimi miesiącami. A przecież każda pora roku ma swoje wady i zalety.  Kiedy zatem warto wybrać się na urlop? To zależy, czego oczekujemy.

Wakacje latem

Przede wszystkim lato jest porą odpoczynku osób dostosowujących terminarz urlopowy do wakacji szkolnych dzieci.

Ponadto jest ono odpowiednią porą roku dla turystów dwojakiego rodzaju. Tych, którzy uwielbiają upały i żar plaży, oraz tych, którzy chcą docenić urok zimnych miejsc, kiedy ich nie przykrywa gruba warstwa śniegu. W pierwszym w przypadku warto zainteresować się na przykład południem Europy, a w drugim – państwami nieprzyjaznymi w czasie zimy jak Islandia czy Norwegia.

Podróż zimą

miasto pokryte śniegiemZima również pokrywa się częściowo ze szkolnymi feriami, kiedy to można zaplanować rodzinny wypoczynek. Oczywistym wyborem są góry. Niezależnie od tego, czy będą to szczyty polskie, czy innych europejskich państw, tylko zimą można oczekiwać, że na pewno trafi się na śnieg.

Warto również pamiętać, że nasze miesiące zimowe są dla innych letnimi. W wielu państwach właśnie od grudnia do marca przypada szczyt sezonu. Tak jest w Indiach, na Sri Lance, a w Meksyku w tym czasie nie będzie ani zbyt deszczowo, ani zbyt gorąco. Zaplanuj wycieczkę do meksyku .

Jesień i wiosna

Łagodniejsze pory roku, jesień i wiosna, są idealne na podróż ku upalnym rejonom dla tych, którzy nie lubią naprawę wysokich temperatur. Wrzesień na południu Europy przeważnie niewiele różni się od sierpnia, oprócz kilku stopni Celsjusza różnicy. Październik i maj przywitają nas temperaturami bardziej umiarkowanymi, pomiędzy 20 a 30 stopniami. Przy nich można spokojnie poleżeć w słońcu, a deszcz będzie raczej wyjątkiem, niż regułą. Warto zaznaczyć też, że w południowych turystycznych miejscowościach,  poza sezonem może się niewiele dziać, ale wczesna wiosna i jesień wciąż oferują wiele atrakcji.

Przy uważnym wybieraniu kierunku jesień i wiosna będą również niezłym czasem na podróż w gorące rejony globu. Półwysep Arabski na przykład jesienią robi się mniej upalny, dzięki czemu łatwiej zwiedza się wówczas atrakcje Dubaju i odwiedza omańskie przepiękne doliny pełne drzew palmowych.

Comments are closed.