Romantyczne wczasy w Turcji – co warto zobaczyć?

Romantyczne wczasy w Turcji – co warto zobaczyć?

Turcja to powiew orientu. Do tego niezwykłego kraju przybywa dużo turystów, którzy chcą pooglądać ciekawe zabytki i wygrzać się na słonecznych plażach. Czy Turcja jest dobrym pomysłem na romantyczny urlop we dwoje? Pokazujemy, że tak!

Najchętniej wybieraną przez pary lokalizacją jest bajkowa Kapadocja. To pełne uroku miejsce, w którym można stracić poczucie czasu. Wszystkim zakochanym ma ono do zaoferowania szereg różnego typu atrakcji, począwszy od ciekawej architektury, przez skarby przyrodnicze, aż po obiekty kulturalne.

Mała stolica, czyli Goreme

Goreme to rejon Kapadocji, które uważa się za jej centrum, czy też nawet za stolicę. Warto tutaj udać się w pieszą wędrówkę po Dolinie Różowej, przypominającej swoim wyglądem Wielki Kanion Kolorado. To niepowtarzalne miejsce o spektakularnych widokach zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jest to idealny pomysł na całodniową wycieczkę dla zakochanych. Sprawdź

Potęga przyrody

wodospad

Inną, równie popularną naturalną atrakcją Kapadocji jest Wąwóz Ihlara, w którym każda para znajdzie idealną, romantyczną przestrzeń tylko dla siebie. Zachwycą Was urokliwe potoki, zadbane turystyczne szlaki oraz malownicze skalne kaplice, pustelnie i kościółki. To prawdziwy raj dla zakochanych.

Ciekawe zabytki – trzy zamki

W miasteczku Uchisar na pewno warto zwrócić uwagę na trzy słynne zamki, do których można się dostać, wchodząc w górę po kamiennych schodach. Stanowią one niemalże symbol całej Kapadocji. Monumentalne zamczyska wznoszą się ponad doliny, dzięki czemu robią z daleka jeszcze większe wrażenie niż z bliska. To pomysł dla tych, którzy lubują się w dawnych historiach i pięknych konstrukcjach.

Te i wiele innych lokalizacji – romantyczny wyjazd do Turcji

Wspomniane wyżej miejsca to jedynie niewielka część cudownych miejsc, do których możemy udać się we dwoje. Turcja jest idealną destynacją turystyczną dla wszystkich tych, którzy poszukują ukojenia, naturalnego piękna i atrakcyjnych cen.

Comments are closed.