Romantyczny urlop w Hiszpanii – najlepsze pomysły

Romantyczny urlop w Hiszpanii – najlepsze pomysły

Hiszpania to prawdziwy raj dla wszystkich zakochanych. To w tym wyjątkowym, ciepłym kraju spełniają się marzenia o romantycznej podróży we dwoje. Turystów urzekają znakomite, pocztówkowe widoki i ogólny klimat miłości. W jakie miejsca warto się udać?

Nadmorskie krajobrazy, zachodzące słońca, morska bryza – to wszystko, a nawet więcej możemy wspominać po powrocie z Hiszpanii. Pokazujemy, że podróż w tym iberyjskim raju może być najbardziej romantycznym przeżyciem w waszym życiu.

Romantyczne historie niczym z książki

Diego de Marcilla i Isabel de Segura to wyjątkowa para, nazywana iberyjskimi Romeo i Julią. Ich romantyczna, choć zarazem dramatyczna historia została uwieczniona w mieście Teruel, które polecamy wszystkim zakochanym.

Opowieść rozgrywa się w realiach XIII-wiecznych. Diego i Isabel pochodzili z dwóch zwaśnionych mieszczańskich rodzin o różnym statusie majątkowym. Ponieważ Diego był biedny, postanowił wyruszyć na wojnę – tylko po to, by zyskać w oczach rodziców Isabel i zdobyć pieniądze. Jednak w czasie jego nieobecności, rodzice młodej kobiety postanowili wydać ją za mąż. Gdy Diego powrócił do rodzinnych stron z wojaczki, dowiedział się o zamążpójściu ukochanej. Przepełnione smutkiem serce Diego nie wytrzymało i młodzieniec zmarł.  Dopiero po tej tragedii skłócone ze sobą rody pogodziły się. Na znak przymierza, zakochani zostali pochowani w tym samym grobowcu.

Słynna para spoczywa w miejskim mauzoleum, do którego już od kilkuset lat przybywa wielu turystów, których urzekła ta historia. Polecamy to miejsce wszystkim romantykom.

Wyspa zakochanych

plaża

Czas na prawdziwy morski skarb Hiszpanii, czyli Wyspy Kanaryjskie. Zwłaszcza Teneryfa jest często obieranym przez zakochane pary miejscem wypoczynku. Zachwyca duza ilość spokojnych, kameralnych plaż i zatoczek, w których można leniuchować tylko we dwoje, z dala od zgiełku i świadków. W malowniczych parkach narodowych możecie mieć kontakt z egzotycznymi gatunkami roślin i zwierząt.

Lokalne biura turystyczne organizują sporo atrakcji dla tych, którzy cenią sobie aktywne spędzanie czasu w parach. Pływanie z delfinami, rejsy wodne, a może nurkowanie? Tutaj możliwości jest sporo. Dla spragnionych nocnego szaleństwa, polecamy także wyspiarskie kluby i puby. Wyspy Kanaryjskie ożywają nocą, stając się prawdziwą oazą imprezowiczów.

Miłość, przyroda i fantastyczne widoki

Najbardziej romantycznym miejscem według rankingu prestiżowego czasopisma „National Geographic” jest Ronda. Przedziela ją zjawiskowy, liczący sobie ponad 100 metrów kanion El Tajo. Te okolice zachwalał między innymi Ernest Hemingway. Na wysokościach ulokowano liczne mosty, które oferują zapierające dech w piersiach widoki. Ronda to ulubione miejsce wszystkich przyszłych narzeczonych – to właśnie tutaj co roku oświadcza się sobie wiele młodych par. Pamiątkowa fotografia z pierścionkiem, na tle zniewalających kanionów? Tylko tutaj!

Miłośnikom przyrody i pięknych krajobrazów można polecić jeszcze inną, słynną lokalizację, mianowicie Mirador del Cerro del Socorro. Rozpościera się stąd spektakularny widok na Cuenca. Warte polecenia jest również wyjątkowo romantyczne Stare Miasto, usytuowane na samym zboczu góry.

Są to miejsca, które na zawsze pozostaną w waszej pamięci.

Prawie jak Nowa Zelandia

Marzy się wam podróż do romantycznej Nowej Zelandii, ale nie chcecie lecieć na drugi koniec globu? Doskonałą alternatywą będą Jeziora de Covadonga (Lagos de Covadonga) w Asturias. Tutejsza przyroda i widoki przywołują skojarzenia z zupełnie innym, bardziej egzotycznym krajem. To jakby fragment odmiennego kontynentu, w samym sercu europejskiego państwa. Nocą miejsce to staje się dziką enklawą Los Picos de Europa. Szumiąca woda, gęsty, zielony las oraz wiele gatunków flory i fauny – to wszystko znajdziecie właśnie w tych rejonach. Jeziora są ulokowane z dala od cywilizacji. Jest to więc doskonała destynacja dla zakochanych par, które chcą zakosztować spokoju i odpocząć od sztucznego oświetlenia oraz miejskiego hałasu. O zmroku możecie podziwiać rozgwieżdżone niebo, w plenerze lub w jednym z bardziej ekskluzywnych hiszpańskich hoteli. Noc pod gołym niebem, w świetle księżyca – czy może być coś bardziej romantycznego?

Comments are closed.