Turcja w pojedynkę? To możliwe!

Turcja w pojedynkę? To możliwe!

Turcja jest jednym z dość egzotycznych, ale i osiągalnych kierunków wakacyjnych. Również dla singli, którzy coraz częściej decydują się na podróż ku słońcu Antalyi.

Urlop taki można zorganizować dwojako: z biurem podróży i samodzielne. Każde rozwiązanie ma swoje wady, zalety i pozwala na inny zakres swobody.

Turcja dla singli z biurem podróży…

Jeszcze do niedawna skorzystanie przez singla ze zorganizowanej oferty wakacyjnej w Turcji łączyło się z oczywistymi niegodnościami. Samotny leżak, pary, dzieci wokół mogły być wręcz czynnikami zniechęcającymi do urlopowania z biurem podróży. Obecnie jest łatwiej. Również w tym kierunku organizuje się wczasy dostosowane do potrzeb osób podróżujących samotnie.

Oferty wakacji dla singli w kierunku Turcji różnią się od tych dla podróżujących w parach lub grupach. Pojedyncze pokoje nie są jedynym ich plusem. Wczasy z biurem podróży oferują wiele aktywności i atrakcji, które sprzyjają zawiązywaniu nowych znajomości. Wycieczka ma również inny plus. Nie musimy się do niej przesadnie przygotowywać, bo każdorazowo zostaniemy ostrzeżeni o zwyczajach  różnią się zasadniczo od tych znanych nam z Polski.

… i dla samotnych, niezależnych podróżników

Balony na gorące powietrzeW wypadku podróżników, którzy stronią od zorganizowanego wypoczynku, przygotowania do tureckiej przygody w pojedynkę wyglądają zupełnie inaczej.

Nie będziemy wspominać o zwykłych przygotowaniach – rezerwacji transportu, noclegów, sprawdzeniu okolicznych atrakcji… Lepiej przygotować się do specyfiki kraju, do którego trafimy.

Turcja, choć konstytucyjnie świecka, jest zamieszkiwana w większości przez muzułmanów, co nakłada na podróżujących (a szczególnie samotnie podróżujące kobiety) pewne ograniczenia. Nie ma się jednak czego bać – państwo jest przeważnie bardzo nowoczesne i nie ma obaw o swoje bezpieczeństwo. Wystarczy jedynie zachowywać się z szacunkiem do innych i ich religii, a wszystko powinno być dobrze. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Panie powinny dodatkowo pamiętać, że duża część Turków może zachowywać się jak macho. Mimo nawet skromnego ubioru niewinny flirt może prowadzić do uzyskania adoratora na czas wyjazdu. Być może nawet niechcianego. Poza tym warto zwracać uwagę na to, czy znalezione miejsce nie jest uczęszczane niemal wyłącznie przez mężczyzn. Nie chodzi tu wyłącznie o puby: jeśli po wejściu w pojedynkę do herbaciarni widać wyłącznie panów, kobiety mogą nie czuć się tam komfortowo, a na pewno nie swobodnie.

Turcja – ogromna i różna

Powyższe uwagi dotyczyć będą głównie miejsc często odwiedzanych przez turystów. Pamiętajmy jednak, że państwo ze stolicą w Ankarze jest wielkie i, jak każdy duży kraj, różnorodne. W mniejszych miasteczkach obyczaje mogą być inne niż w wielkim, tętniącym życiem Stambule. Turcja jest pełna ciekawych miejsc i nie warto rezygnować z nich wyłącznie przez to, że nie mamy grupy, z którą możemy je odwiedzić.

Comments are closed.