Idealne miejsce na rodzinny wyjazd za granicę

Idealne miejsce na rodzinny wyjazd za granicę

Tunezja to jeden z najspokojniejszych i najbardziej liberalnych krajów spośród wszystkich państw arabskich. Położenie Tunezji nad ciepłym Morzem Śródziemnym oraz gorący klimat każdego roku przyciągają tu turystów z całego świata. Wśród nich można znaleźć nie tylko grupy znajomych, czy zakochane pary pragnące spędzić urlop we dwoje, ale również rodziny z dziećmi. Czeka tu na nich wiele ciekawych atrakcji i fascynujących, wartych odwiedzenia miejsc.

Co wobec tego warto zobaczyć w Tunezji wybierając się tu wspólnie z rodziną? Jakie atrakcje czekają tu na najmłodszych? Dlaczego warto wybrać właśnie to miejsce na wakacje z rodziną?

Piaszczysta Sahara

Jednym z miejsc, które zrobią ogromne wrażenie nie tylko na dorosłych, ale także na najmłodszych turystach jest Sahara. Największa gorąca pustynia na Ziemii osiągająca powierzchnię 9 200 000 kilometrów kwadratowych to miejsce, którego nie można przeoczyć podczas zwiedzania Tunezji.  Do głównych atrakcji, z których można skorzystać podczas wycieczi po „królowej pustyń”” należą między innymi przejażdżka w karawanie wielbłądów, czy obejrzenie miejsca, w którym nagrywano sceny do filmu „”Gwiezdne Wojny””. Takie sposoby na spędzenie czasu na pewno przypadną dzieciom do gustu. Należy jednak pamiętać, że temperatura panująca na Saharze jest bardzo wysoka, dlatego warto zadbać o zabezpieczenie przed wysoką temperaturą, a także rozsądnie wybrać termin wycieczki. Więcej informacji

Stolica Tunezji – Tunis

To niezwykle barwne miasto pozwoli Tobie i Twojej rodzinie poczuć prawdziwy klimat Tunezji. Dorośli odnajdą się tutaj w klimatycznych knajpkach, fascynującym Muzeum Bardo, czy nad pięknym Jeziorem Tuniskim. Dzieci natomiast będą mogły miło i aktywnie spędzić czas w tutejszym parku zoologicznym. Zobaczą tam między innymi wielbłądy, dzikie koty, kolorowe papugi i wiele innych egzotycznych gatunków zwierząt.

Gorące plaże nad brzegiem Morza Śródziemnego

Najbardziej interesującym sposobem na umilenie czasu dla dzieci spędzających wakacje w Tunezji może okazać się po prostu pluskanie się w ciepłej wodzie morza i zabawa w piasku na plaży. Tak pozornie banalna atrakcja często bywa najbardziej interesująca dla najmłodszych. Na szczęście w Tunezji nie brakuje miejsc, gdzie górują plaże, przejrzysta woda i wysokie palmy. Idealna pogoda panująca w Tunezji właściwie przez cały rok także sprzyja takiemu rodzajowi wypoczynku. Jeśli nasze dzieci uwielbiają odpoczywać nad wodą warto zabrać je także do jednego z tutejszych aquaparków, które znajdują się między innymi w wielu hotelach.

Dlaczego warto wybrać się z rodziną na wakacje do Tunezji?

Powodów, dla których Tunezja to miejsce idealne na rodzinne wczasy jest bardzo wiele. Pierwszym z nich niewątpliwie jest cena. Tunezja jest stosunkowo tanim krajem na urlop w większym gronie. Można tutaj znaleźć hotel z wieloma atrakcjami w bardzo przystępnej cenie.

Warto tu przyjechać także ze względu na pogodę, która dopisuje właściwie przez cały rok. W niektórych miesiącach, takich jak maj, czy październik można spodziewać się tutaj deszczu. Pozostałe miesiące – szczególnie lipiec i sierpień – są bardzo upalne. Klimat jest tutaj uważany za jeden z najbardziej atrakcyjnych dla turystów, których dosyć duży odsetek stanowią dzieci.

Powszechnie wiadomo, że najwybredniejszymi konsumentami są często najmłodsi. Kuchnia tunezyjska jest bardzo różnorodna, będzie więc odpowiednia nawet dla najbardziej wymagających osób. Nie ma tutaj również problemu z dostępnością produktów – bez problemu można tutaj znaleźć pieluchy, kaszki i inne produkty mleczne dla dzieci. Ich ceny przypominają te polskie, nie ma więc konieczności zabierania ich ze sobą z kraju.

Sytuacja w Tunezji wygląda równie korzystnie jeżeli chodzi o transport. Taksówki poruszają się tutaj właściwie wszędzie, są niezwykle tanim, łatwo dostępnym, a także przyjaznym dla dzieci środkiem transportu. Pozwala to na zwiedzanie okolicy wspólnie z całą rodziną bez obaw o problemy związane z dotarciem na miejsce, czy zbyt dużym obciążeniem portfela.

Comments are closed.