Jak spędzić dwa tygodnie urlopu w Grecji?

Jak spędzić dwa tygodnie urlopu w Grecji?

Grecja jest jednym z najpopularniejszych kierunków wycieczkowych, którymi podążają polscy turyści. Nic dziwnego, kraj ten oferuje wyjątkowo dużo atrakcji, zarówno dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas, jak i dla tych, którym marzy się słodkie nicnierobienie przez 14 dni. Dobrym pomysłem będzie zastanowienie się jeszcze przed wyruszeniem z kraju, co chcielibyśmy robić w Grecji, aby nie tracić czasu na miejscu.

Wyjazd dla aktywnych

szczyt górskiJeżeli nastawiamy się na urlop pełen wrażeń i emocjonujących przygód, to Grecja szybko nam ich dostarczy. Przede wszystkim jest to kraj słynący z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych. Mnóstwo małych wysepek, piękna słoneczna pogoda oraz ciepła morska woda to gwarancja ciekawie spędzonego czasu.

Jeżeli zawsze marzyliśmy o tym, aby nauczyć się surfowania, to urlop w Grecji będzie doskonałym pretekstem. Windsurfing i kitesurfing są tu niesamowicie popularne. Nieważne czy już coś umiemy, czy dopiero zaczynamy naszą przygodę z tym sportem. W każdym większym kurorcie działają szkółki dla początkujących oraz wypożyczalnie sprzętu. Rodos i Samos, to miejsca, które warto odwiedzić, jeśli chcemy poczuć wiatr we włosach.

Możemy także wyczarterować żaglówkę albo większy jacht i udać się na samodzielne zwiedzanie okolicznych zatok i wysepek. Warto jednak posiadać chociaż minimalne umiejętności żeglarskie, jeśli zdecydujemy się na ten krok. Należy też liczyć się ze sporymi kosztami wynajmu.

Kolejnym ciekawym pomysłem na aktywny wypoczynek jest nurkowanie. O ile samodzielna eksploracja wymaga zdobycia pozwolenia, to skorzystanie z usług szkoły z certyfikatami jest wyjątkowo proste. W ten sposób zobaczymy podwodne skarby Grecji, tunele oraz przepiękne jaskinie.

Miłośnicy pieszych wędrówek także znajdą w Grecji coś dla siebie. Dobrze wytyczone szlaki górskie są znacznie mniej zatłoczone niż polskie Tatry. Jeśli więc chcemy z bliska poznać dziką grecką przyrodę, to warto udać się na półwysep Mani albo w góry Pindos. Zobacz też: wycieczki do Grecji

Wycieczki dla ciekawych świata

Wszyscy kochający starożytną historię oraz piękne zabytki, poczują się w Grecji jak w raju. Zwiedzane warto zacząć od odwiedzenia Aten. Znajdziemy tu słynny Akropol i wiele innych dobrze zachowanych budowli. Funkcjonują tu także nowoczesne muzea oraz galerie sztuki. Imponującą architekturę podziwiać można na Santorini – wysepce pełnej klifów, na których tłoczą się białe domki z niebieskimi kopułami, drzwiami i furtkami. Takiego widoku nie sposób zapomnieć. Warto ponadto odwiedzić Meteory. Na szczycie skał z piaskowca znajduje się zespół klasztorny, w którym do dzisiaj żyją mnisi. Możemy się tam dostać dzięki zbudowanym schodom oraz pomostom.

Czym byłby urlop w Grecji bez wycieczki na słynną górę bogów – Olimp. Trasa na sam szczyt nie należy do najłatwiejszych, więc warto zabrać ze sobą odpowiednie buty oraz jedzenie i picie. W okolicy położonych jest wiele dwutysięczników, poprzecinanych malowniczymi dolinami. Jeżeli jednak szukamy najpiękniejszej plaży, aby trochę poleniuchować, to koniecznie musimy udać się na Zakynthos do Doliny Wraku.

Comments are closed.