Co warto kupić podczas wakacji w Egipcie?

Co warto kupić podczas wakacji w Egipcie?

Egipt to już kultowy kraj będący celem wycieczek milionów turystów z całego świata. Kojarzony jest głównie z piramidami i imponującymi rafami koralowymi, jednak to tylko wierzchołek góry lodowej, jeżeli chodzi o wspaniałe miejsca do zwiedzania w tym państwie. Podczas podróży warto wybrać się na zakupy, aby przywieźć do rodzinnego kraju pamiątki i podarować je najbliższym. Co kupić na wakacjach w Egipcie, czego spróbować, a co zabrać ze sobą z wycieczki?

Bogactwo przypraw

Kuchnia egipska charakteryzuje się dużą ilością intensywnych ziół oraz przypraw. Egipt słynie również z ich sprzedaży, dlatego podczas urlopu warto odwiedzić lokalne bazary i zaopatrzyć się w ulubione dodatki do dań. Można łatwo zauważyć, że ich smak i aromat jest znacznie mocniejszy niż produktów sprzedawanych w Polsce. Do najpopularniejszych przypraw należą: kurkuma, szafran, kumin, kardamon, kolendra czy mięta.

Jeśli jesteś zainteresowany wakacjami w Egipcie zapraszamy tutaj.

Egipska fajka wodna

Klasyczna shisha jest wykonana z ogromną dbałością o każdy szczegół. Można ją dostać na egipskich targach, a jej cena waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu dolarów, dlatego warto targować się ze sprzedawcami. Fajka wodna przywieziona z egzotycznego kraju będzie wspaniałą pamiątką, a rozpalona w gronie przyjaciół przypomni Ci o cudownych chwilach spędzonych w Egipcie.

Olejki zapachowe

Coś, co przypadnie do gustu szczególnie płci pięknej. Produkowane na bazie olejków kwiatowych produkty cieszą się tutaj ogromnym powodzeniem wśród turystów. Posiadają oryginalny, intensywny zapach, nie zawierają konserwantów ani substancji chemicznych, w związku z czym nie uczulają. Można je dostać w pięknych buteleczkach, których wybór jest bardzo duży. Olejki zapachowe są tutaj bardzo łatwo dostępne i stosunkowo tanie, dlatego warto przywieźć z podróży przynajmniej jeden flakonik. Będzie to idealny prezent dla mamy, przyjaciółki czy żony.

Papirusy egipskie

papyrusJest to jedna z najbardziej popularnych pamiątek, a co za tym idzie – jeden z najłatwiej dostępnych produktów. Warto zwrócić uwagę na autentyczność papirusu, oryginalne posiadają certyfikat potwierdzający jego wiarygodność. Wielu handlowców sprzedaje niestety falsyfikaty. Kluczowa jest tutaj cena – papirusy z załączonym świadectwem autentyczności są zdecydowanie droższe. Papirus przywieziony z Egiptu i oprawiony w ramkę będzie pięknie prezentował się w każdym pomieszczeniu i przywoływał wspomnienia z cudownego Egipskiego urlopu.

Aromatyczna herbata

Traktowana w Egipcie niemalże jako narodowy trunek. Wybór herbat jest tutaj ogromny, dlatego jest to prawdziwy raj dla jej miłośników. Szczególną popularnością wśród turystów cieszą się herbaty z hibiskusa „karkade”, miętowa „shay bi na’na'”, czarna i zielona. Można ją dostać właściwie na każdym większym bazarze. Jej niepowtarzalny smak sprawi, że po skosztowaniu z pewnością zapragniesz zabrać ją ze sobą z podróży i rozkoszować się każdego dnia. Herbata pochodząca z Egiptu jest wspaniałym pomysłem na upominek dla najbliższej osoby.

Comments are closed.