Greckie wakacje we dwoje

Greckie wakacje we dwoje

Słoneczne plaże, tradycyjna grecka kuchnia i mnóstwo imponujących zabytków. Czy można wyobrazić sobie lepsze warunki do zorganizowania romantycznej randki? Wszystko to i znacznie więcej znajduje się w przepięknej Grecji, nazywanej kolebką cywilizacji europejskiej. Jest to jedno z państw, do którego ze względu na ogromną ilość różnego rodzaju atrakcji zdecydowanie warto zabrać swoją ukochaną osobę. Co warto tutaj zobaczyć i jakie miejsce wybrać na romantyczne spotkanie z drugą połówką?

Wybór odpowiedniego miejsca na randkę w Grecji

Grecja to kraj, który kryje w sobie niezliczoną ilość miejsc wartych zobaczenia. Wybierając się na upragniony urlop z ukochaną osobą, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wspólne zainteresowania, pasje i ulubione sposoby spędzania wolnego czasu. Osoby uwielbiające wylegiwanie się na ciepłym piasku nad brzegiem morza powinny wybrać jedną ze wspaniałych wysp greckich. Dla turystów, którzy wolą spędzić cudowne chwile na zwiedzaniu greckich zabytków Grecka restauracjaidealnym miejscem będzie zaś Akropol znajdujący się w stolicy Grecji – Atenach. Istnieje także miejsce, które stworzone jest dla osób chcących napawać się podczas urlopu niebanalnymi krajobrazami, mowa tu o imponujących Meteorach znajdujących się w środkowej części kraju. Wybór odpowiednich atrakcji powinien być przemyślany z wyprzedzeniem, co da możliwość dokładnego zaplanowania romantycznej wycieczki.

Meteory

Meteory to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Grecji. Jest to powstały z piaskowca i zlepieńca masyw skał, na których znajdują się 24 monastyry, czyli prawosławne klasztory. Widok na monastyry, zarówno z zewnątrz jak i w środku, od lat robi ogromne wrażenie na turystach, a także stanowi cel podróży ogromnej ilości par. Randka wśród niezwykle klimatycznych monastyrów z pewnością na długo zapadnie w pamięć najbliższej sercu osobie.

Kreta

Jedna z najpopularniejszych wysp greckich – Kreta to miejsce stworzone dla dwojga zakochanych w sobie osób. Malownicze krajobrazy, piaszczyste, szerokie plaże i wszechobecna natura zapewniają niepowtarzalny klimat, a cudowna grecka kuchnia dostarczy niezapomnianych wrażeń smakowych. Jednak wspaniałe widoki i smaczne jedzenie to nie jedyne powody, dla których warto odwiedzić wyspę. Znajduje się tutaj również wiele historycznych miast, takich jak  Iraklion i Knossos, w których można odwiedzić ciekawe zabytki, między innymi pałac króla Minosa uważany za jedno z najważniejszych odkryć archeologicznych.

Ateny

Wielbiciele zwiedzania zdecydowanie powinni zwiedzić Ateny. Jest to jeden z największych ośrodków turystycznych mający do zaoferowania wiele znakomitych atrakcji. Do najważniejszych z nich można zaliczyć zespół architektoniczny Akropolu, w którego skład wchodzą Propyleje, Apteros, Muzeum Akropolu, Erechtejon oraz Partenon, a także Teatr Dionizosa, Świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz Forum Rzymskie. Miejsc do odwiedzenia jest tutaj naprawdę mnóstwo, a ich interesująca historia zaimponuje bliskiej osobie.

Comments are closed.