Tunezja idealnym miejscem na romantyczny urlop we dwoje

Tunezja idealnym miejscem na romantyczny urlop we dwoje

Osoby, które zamierzają zabrać swoją drugą połówkę na wymarzony urlop powinny zastanowić się nad wspólnym odwiedzeniem Tunezji. To niezwykle klimatyczne państwo kryje w sobie mnóstwo urokliwych zakątków, a nadzwyczajne krajobrazy stanowią idealne tło do niezapomnianej randki. Przed wyjazdem warto jednak przygotować listę miejsc, do których warto wybrać się będąc na romantycznych wakacjach w Tunezji. Jest ich tutaj naprawdę wiele, dlatego wybór najciekawszych może stanowić nie lada kłopot. Jakie miasta należy tutaj odwiedzić, co warto pokazać swojej ukochanej osobie? Jak znaleźć najbardziej romantyczne miejsca w całym kraju i czego absolutnie nie powinno się ominąć? Jeżeli jesteście zainteresowani wspólnym urlopem w Tunezji zapraszamy tutaj.

Mahdia

Miejscowość, która przez wiele lat była rybacką wioską. Dziś swoim nietuzinkowym klimatem, piaszczystymi plażami o ogromnej powierzchni i kameralnym położeniem przyciąga mnóstwo zwiedzających, zwłaszcza tych zakochanych w sobie. Mahdia to idealne miejsce na wspólne spędzenie czasu w intymnej, romantycznej atmosferze nad brzegiem niezwykle czystych wód morza wśród niesamowitych krajobrazów. Plaża w Mahdii jest uważana za jedną z najpiękniejszych w całej Tunezji, jest więc doskonałym obszarem do odwiedzenia przez dwoje zakochanych w sobie ludzi.Plaże Mahdia

Monastyr

Miasto będące połączeniem wspaniałych zabytków, przepięknych plaż i urokliwych portów jachtowych bardzo chętnie odwiedzanych przez turystów. Monastyr swoimi wąskimi, klimatycznymi uliczkami znajdującymi się w Starym Mieście zachęca do długich spacerów tylko we dwoje. Warto także skorzystać z portowego charakteru tego miasta i wybrać się na wspólny, romantyczny rejs po wodach Morza Śródziemnego. Interesującym sposobem na spędzenie czasu ze swoją miłością w Monastyrze jest także zwiedzenie najciekawszych zabytków, takich jak mauzoleum Burgiby, Wielki Meczet, czy Muzeum Sztuki Islamskiej. Randka w tym romantycznym mieście z pewnością dostarczy wielu cudownych wrażeń i na długo zapadnie w pamięć.

Dżerba

Ulokowana w zatoce Mała Syrta tunezyjska wyspa połączona z kontynentem afrykańskim. Stanowi największą wyspę Tunezji osiągająca powierzchnię aż 500 kilometrów kwadratowych. Znajduje się tutaj przepiękna plaża Sidi Mahares, która każdego roku przyciąga mnóstwo zakochanych. Zdecydowanie największą atrakcją są tutaj słoneczne i wodne kąpiele, którym warto się poddać, jednak będąc na wyspie warto zająć się również zwiedzaniem. Największe miasto na wyspie – Houmt Souk zachęca do odwiedzenia mnogością kolorowych bazarów, pięknymi, wąskimi uliczkami, wspaniałym fortem i urokliwymi, śnieżnobiałymi budynkami. Dżerba jest wyspą niezwykle modną i lubianą przez turystów, dlatego warto wpisać ją na listę miejsc do zobaczenia w słonecznej Tunezji.

Marsa al-Kantawi

Ośrodek turystyczny Marsa al-Kantawi ulokowany w tunezyjskim mieście Susa i położony 10 kilometrów od jego centrum. Miejsce, które powinno być obrane za cel wycieczki przez wszystkich podróżników, którzy uwielbiają aktywnie i interesująco spędzać czas. Można tu znaleźć między innymi nowoczesny port jachtowy, mnóstwo kompleksów hotelowych z licznymi atrakcjami oraz chętnie odwiedzane pola golfowe. Wakacje we dwoje w Marsa al-Kantawi z pewnością będą okresem spędzonym niezwykle ciekawie i kreatywnie.

Sahara

Sahara to największa gorąca pustynia na całym globie. Każdego roku jest zwiedzana przez ogromną liczbę turystów z całego świata. Nic w tym dziwnego – można skorzystać tu z licznych atrakcji i napawać się niezwykłymi widokami, z którymi nie można spotkać się na co dzień. Warto zabrać tu najbliższą osobę i pokazać jej imponujące miejsca, w których odbywały się zdjęcia do filmu „Gwiezdne Wojny”, wybrać się na wspólną wycieczkę w karawanie wielbłądów, czy nad słone jezioro Wielki Szott. Piękne i niecodzienne widoki na Saharze gwarantują, że randka w tym miejscu będzie absolutnie niepowtarzalna. Wycieczka jest niestety stosunkowo droga, ale biorąc pod uwagę wyjątkowość pustyni – zdecydowanie warta swojej ceny.

 

 

Comments are closed.