Najtańsze miejsca w Hiszpanii

Najtańsze miejsca w Hiszpanii

Koszty, z jakimi należy się liczyć, planując wakacje w Hiszpanii zależą przede wszystkim od konkretnych miejscowości i kurortów wybranych przez turystę na miejsce swojego urlopu. O ile bowiem Hiszpania jako kraj nie należy do najdroższych państw w Europie, to ceny w niektórych miejscach bywają dosyć wygórowane. Mowa tu konkretnie o dwóch największych miastach Hiszpanii, czyli Barcelonie i Madrycie, które są najczęściej odwiedzane przez gości z całego świata. Wybierając się do stolicy kraju, trzeba liczyć się z nieco zawyżonymi cenami jedzenia, noclegów, biletów wstępu do muzeów czy pamiątek na lokalnych bazarach, w stosunku do mniejszych miejscowości. Madryt stanowi największy ośrodek kulturalny i naukowy w kraju. Podobna sytuacja ma miejsce w Barcelonie, która jest równie atrakcyjna pod względem licznych zabytków i rozrywek.

W Hiszpanii istnieje jednak szereg ciekawych zakątków, które pozwolą na spędzenie wspaniałego urlopu bez dużego obciążenia budżetu. Należą do nich przede wszystkim miejscowości położone na południu kraju, głównie w Andaluzji. Sewilla, Kordoba, Malaga, czy Salamanka – to właśnie te miejsca powinni wybrać turyści, którym zależy na niewielkich kosztach. Ceny są tutaj aż do kilkudziesięciu procent niższe niż wskazuje średnia krajowa. Można spokojnie cieszyć się tutaj licznymi atrakcjami bez najmniejszych obaw o drastyczne zmniejszenie zasobności portfela.

Ile pieniędzy warto zabrać do Hiszpanii?

Przed każdym wyjazdem warto rozdzielić wydatki na poszczególne kategorie, takie jak żywność, nocleg, transport, pamiątki i atrakcje. Na każdą z nich należy przeznaczyć konkretną kwotę – w przypadku wycieczki do Hiszpanii w euro, czyli walucie obowiązującej w całym kraju. Trzeba jednak pamiętać, że tutejsze ceny są wyższe niż w Polsce i mogą różnić się w zależności od pory roku (w sezonie letnim oczywiście jest tutaj najdrożej). Na przykład, bochenek chleba kosztuje w Hiszpanii około 1.20 euro, 0,7 litra oliwy z oliwek 2.50 euro, a jeden kokos 1.50 euro. Jeżeli chodzi o ceny w lokalach gastronomicznych – kebab kosztuje średnio 5 euro, paella 10 euro, gałka lodów natomiast około 2 euro. Warto wziąć pod uwagę także cenę papierosów (około 5 euro) czy litra benzyny (w przybliżeniu 1.20 euro).pieniądze na hiszpanie

Ilość pieniędzy, jaką należy zabrać na wycieczkę do Hiszpanii zależy od jej długości, miejsca docelowego, sezonu, atrakcji, z których zamierza korzystać dany turysta, a także od jego indywidualnych potrzeb. Warto obliczyć wszystkie planowane wydatki i zabrać ze sobą trochę więcej gotówki, w razie niespodziewanych sytuacji. Nie trzeba jednak popadać w skrajność – dla jednej osoby o standardowych potrzebach, wybierającej się na tygodniowy wyjazd do słonecznej Hiszpanii zwykle wystarczy kwota nie wyższa niż około 1000 złotych (około 250 euro). Pozwoli ona na zaspokojenie podstawowych potrzeb takich jak smaczne i lokalne posiłki, korzystanie z licznych atrakcji (imprezy, wizyty w muzeum), bilety na przejazdy komunikacją miejską czy zakupy.

Comments are closed.