Urlop w Egipcie – ile pieniędzy zabrać na drobne wydatki

Urlop w Egipcie – ile pieniędzy zabrać na drobne wydatki

Za największe uroki wakacji w Egipcie nie musisz płacić – pustynne pejzaże i turkusowe morze dostaniesz w pakiecie z piękną pogodą zupełnie za darmo. Warto jednak przemyśleć inne wakacyjne wydatki, żeby na urlopie nie martwić się o domowe finanse.

All Inclusive, czyli wszystko w cenie

Jeśli wybierzesz hotel z opcją All Inclusive, nie musisz planować kosztów związanych z jedzeniem, ani troszczyć się o atrakcje, na przykład dla dzieci. To dobry sposób, żeby zaoszczędzić – unikniesz w ten sposób niekontrolowanych wydatków.

Dla tych, którzy lubią dużo zwiedzać, biura podróży przygotowały ofertę bez zapewnionych posiłków, a także opcję z częściowym wyżywieniem – podczas wycieczek do okolicznych atrakcji możesz spróbować lokalnej kuchni, a wieczorem wrócić na kolację w hotelowej restauracji.

Ile kosztuje zwiedzanie Egiptu

Bez względu na to, jaką opcję wybierzesz, zabierz ze sobą trochę gotówki na wydatki, takie jak pamiątki oraz bilety wstępu. Możesz płacić w lokalnej walucie (funt egipski), w dolarach amerykańskich, a w niektórych miejscach nawet w euro.świątynia Karnaku

Egipt jest stosunkowo niedrogim krajem. Najważniejsze zabytki zobaczysz bez wnoszenia opłat lub zapłacisz niewiele (kilka do kilkunastu dolarów) – piramidy w Gizie, Kair, Dolinę Królów czy starożytne świątynie. Przygotuj się na większe stawki, jeśli chcesz wejść do środka, na przykład słynnej Piramidy Cheopsa (to już koszt około dwudziestu dolarów).

Do zapoznania się z pełną ofertą zapraszamy do odwiedzenia strony: coraltravel.pl

Wyjście na miasto

W Egipcie każdy może pozwolić sobie na drobne przyjemności – jedzenie w restauracjach i produkty w sklepach są nieco tańsze niż w Polsce. Kawa w uroczej kawiarni nad brzegiem morza kosztuje w przeliczeniu kilka do kilkunastu złotych, podobnie jak tutejszy przysmak, czyli szoarma. Za godzinną przejażdżkę na wielbłądzie lub konną wyprawę brzegiem morza zapłacisz z kolei kilkadziesiąt złotych.

Pamiętaj, że do wielu atrakcji Egiptu musisz dotrzeć. Zorientuj się, jakie wycieczki fakultatywne organizowane są w Twoim hotelu lub w najbliższej okolicy. Pomoże Ci to lepiej zaplanować, jaką kwotę pieniędzy zabrać na wyjazd.

 

Comments are closed.