Browsed by
Tag: Wakacje

Słoneczne wakacje w Turcji. Ile pieniędzy zabrać, aby dobrze się bawić?

Słoneczne wakacje w Turcji. Ile pieniędzy zabrać, aby dobrze się bawić?

Turcja to magiczny kraj na pograniczu dwóch światów, co gwarantuje jedyną w swoim rodzaju mieszaninę kultur wschodu i zachodu w otoczeniu pięknych widoków, a przy tym z gwarancją słonecznej pogody. Nie bez powodu, mimo wielu zawirowań politycznych, nieustająco przybywa tu ogromna liczba wiernych turystów chcących spędzić niezapomniane wakacje na Riwierze Tureckiej lub malowniczym Wybrzeżu Egejskim.

Greckie wakacje we dwoje

Greckie wakacje we dwoje

Słoneczne plaże, tradycyjna grecka kuchnia i mnóstwo imponujących zabytków. Czy można wyobrazić sobie lepsze warunki do zorganizowania romantycznej randki? Wszystko to i znacznie więcej znajduje się w przepięknej Grecji, nazywanej kolebką cywilizacji europejskiej. Jest to jedno z państw, do którego ze względu na ogromną ilość różnego rodzaju atrakcji zdecydowanie warto zabrać swoją ukochaną osobę. Co warto tutaj zobaczyć i jakie miejsce wybrać na romantyczne spotkanie z drugą połówką?

Czym są wakacje first minute?

Czym są wakacje first minute?

First minute to określenie ofert wycieczek, które można wykupić z dużym wyprzedzeniem. Nazwa first minute może być przetłumaczona jako „pierwsza okazja” do zakupu danej oferty turystycznej. Atrakcyjność wycieczek first minute polega na możliwości skorzystania z wielu promocji, które oferują organizatorzy w zamian za dokonanie rezerwacji z wyprzedzeniem, czasem nawet rocznym. Należą do nich między innymi dodatkowe ubezpieczenia, zniżki, czy gwarancje. Oferty first minute zwykle dostępne są do końca marca. 

Dziecięcy animator w Turcji – to jest możliwe

Dziecięcy animator w Turcji – to jest możliwe

W poszukiwaniu idealnego miejsca na rodzinne wakacje nie pomijajmy ofert hoteli tureckich. W części z nich, obok animatorów dla dorosłych, zatrudnia się polskojęzycznych specjalistów od pracy z dziećmi. Są oni zwykle dostępni przez większą część sezonu. Obecność animatora dla dzieci to spory komfort i dla rodziców, i dla ich pociech. Oznacza to, że maluchy mogą swobodnie spędzać czas nie tylko w towarzystwie dorosłych, ale i rówieśników. Dobry animator mówiący po polsku może sprawić, że wakacje staną się niezapomniane.

Dwutygodniowy urlop w zachwycającej Grecji

Dwutygodniowy urlop w zachwycającej Grecji

Grecja to niezwykle piękne i słoneczne państwo położone w południowo-wschodniej części Europy, do którego warto przyjechać na upragnione wakacje. Każdego roku odwiedzane jest przez mnóstwo turystów z całego świata, którzy pragną nacieszyć się piękną pogodą i cudownym, greckim krajobrazem. Dwa tygodnie to wystarczająco dużo czasu, by poznać grecką kulturę, zwiedzić najważniejsze zabytki i spróbować lokalnych przysmaków. Wiele osób jednak zastanawia się, co warto zobaczyć w Grecji podczas urlopu trwającego dwa tygodnie, gdzie się wybrać i jakich przysmaków należy spróbować?

Pyszne pamiątki z greckich wakacji

Pyszne pamiątki z greckich wakacji

Jak z każdych wakacji, tak samo z Grecji turyści przywożą pełne bagaże różnego rodzaju pamiątek mających im kiedyś przypominać miłe chwile spędzone w tym uroczym kraju.  Wczasowicze zazwyczaj poświęcają całkiem sporo czasu na znalezienie i zakup ciekawych regionalnych przedmiotów, ale dziś w dobie zalewających międzynarodowy rynek chińskich produktów trafienie na naprawdę oryginalne wyroby jest coraz trudniejsze.

Idealne miejsce na rodzinny wyjazd za granicę

Idealne miejsce na rodzinny wyjazd za granicę

Tunezja to jeden z najspokojniejszych i najbardziej liberalnych krajów spośród wszystkich państw arabskich. Położenie Tunezji nad ciepłym Morzem Śródziemnym oraz gorący klimat każdego roku przyciągają tu turystów z całego świata.