Wakacje w Grecji – na jakie wydatki się przygotować?

Wakacje w Grecji – na jakie wydatki się przygotować?

Wakacje w Grecji wcale nie muszą poważnie uszczuplić Twojego portfela. Jeśli dobrze zaplanujesz wydatki, będziesz mógł pozwolić sobie zarówno na poznanie imponującej kultury, jak i na drobne przyjemności. Przeczytaj, jak to zrobić.

Najważniejsza zasada – zaplanuj, co chcesz zwiedzić

Grecja pełna jest niesamowitych zabytków – starożytnych ruin, malowniczo położonych klasztorów, a także morskich atrakcji. Jeśli odpowiednio wcześniej postanowimy, co chcemy zobaczyć, unikniemy podejmowania decyzji na ostatnią chwilę, co często wiąże się z większymi kosztami.

Czy zwiedzanie w Grecji jest drogie?

Ceny największych atrakcji wahają się od 5 do ok. 30 euro. Do większości miejsc bezpłatnie mogą wejść dzieci, młodzież do 18. roku życia, a także studenci. Pamiętaj, że wiele z nich podziwiać można bez biletu – na przykład wzgórze Akropol, ale już zwiedzanie wnętrza wiąże się z opłatami. Jeśli chcesz zaoszczędzić, wybierz jedną lub dwie najciekawsze atrakcje, które zobaczysz od środka, a pozostałe obiekty podziwiaj podczas spaceru.partenon

Posmakuj lokalnej kuchni

W Grecji stosunkowo tanie są świeże owoce i warzywa – warto skorzystać z okazji, by spróbować greckich oliwek czy tutejszych pomarańczy. Zależy Ci na jakości, ale też dobrej cenie? Omijaj popularne markety i wybierz się na lokalny targ. Ceny w lokalach są nieco wyższe niż w Polsce – za posiłek zapłacisz około 10-20 euro. Poszukaj kameralnych restauracji zwanych tawernami, w których zjesz naprawdę pyszne tradycyjne dania w dobrej cenie. Cała Grecja to kraina winnic – za kieliszek wina do obiadu zapłacisz tu tyle co za kawę (2-3 euro).

Pamiątki

Chciałbyś obdarować podarunkami z Grecji całą rodzinę? Tutaj również pomocna może okazać się przechadzka po miejscowym rynku. Dostaniesz tam typowo wakacyjne gadżety, ale też przedmioty, które w szczególny sposób kojarzą się z tym pięknym krajem – dzbanuszki na oliwę, skórzane sandały czy uwielbianą przez Greków grę tavli. Na pamiątkowe zakupy powinno wystarczyć kilkanaście euro.

Bez względu na to, ile pieniędzy ze sobą zabierzesz, możesz być pewien, że Grecja i Grecy miło Cię ugoszczą.

Comments are closed.