Najciekawsze miejsca Egiptu – hotele

Najciekawsze miejsca Egiptu – hotele

Egipt cieszy się dużą popularnością. Jest często wybieraną destynacją turystyczną w sezonie oraz poza nim. Jaką lokalizację noclegową wybrać, by zobaczyć jak najwięcej Egiptu i wykorzystać wszystko to, co ma do zaoferowania to niezwykłe państwo?

Polecamy miejsca, w których można najlepiej spędzić czas i zobaczyć najciekawsze miejsca na terenie skarbu Północnej Afryki.. Już dziś udaj się w fantastyczną, egzotyczną podróż i wybierz jeden z hoteli w najciekawszych lokalizacjach Egiptu.

Kair – usytuowanie w stolicy

Nie ma chyba bardziej strategicznego miejsca noclegowego niż sam Kair. To niezwykłe miasto zachwyci Cię różnorodnością kulturową (ślady koptyjskie i islamskie oraz z zamierzchłej Starożytności), mnogością pięknych budowli i zabytków historycznych. Jeśli zatrzymasz się tu na około tydzień, to na pewno docenisz codzienne piesze wędrówki w mieście, w którym próżno szukać uciążliwego smogu i gwaru samochodów. To niesamowita, pełna życia metropolia, z której możesz się dostać właściwie wszędzie – choćby korzystając z dobrodziejstw lokalnych biur turystycznych. Być może nawet hotel, w którym się zatrzymasz, będzie miał opcje wykupienia wycieczek.

Tuż przy Morzu Czerwonym

Jesteś fanem aktywnego wypoczynku? Dlaczego nie wybierzesz hotelu w luksusowych kurortach nad samym Morzem Czerwonym? Zerknij na mapę i po prostu wybierz któreś z większych miast. W zasadzie w każdym z nich istnieje wiele możliwości związanych z uprawianiem sportów wodnych, takich jak choćby nurkowanie. Bajeczną rafę kolarową odkryjesz na przykład w 100-metrowej studni Blue Hole koło Dahabu. Zachwyci Cię mnogość podwodnej malowniczej flory i fauny. Jeśli jednak wolisz coś bardziej ekstremalnego, to warto wybrać hotel blisko szkół kite- i windsurfingu.

Skarbnica zabytków – Aleksandria

Jeśli poszukujesz w Egipcie czegoś na wzór Kairu, ale jakimś cudem nie znalazłeś tam odpowiedniego dla siebie noclegu, to inną alternatywą może być Aleksandria. Znajdziesz tu naprawdę dużo ciekawych hoteli o różnym standardzie. To, co wyróżnia to miasto, to ogromna ilość interesujących zabytków i budowli. Katakumby Kom el-Shouqafa, a może podwodne ruiny Montazah i Maamoura? To wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Nocleg hotelowy w Aleksandrii to fantastyczna opcja dla osób chcących przeżyć ciekawie urlop.

Giza – królestwo piramid

Mało kto wyobraża sobie podróż do Egiptu bez obowiązkowego zobaczenia piramid w Gizie. Wybierając hotel w pobliżu tego miejsca, zaoszczędzisz dużo czasu, który normalnie trzeba by było przeznaczyć na dojazd. W rezultacie zostaje Ci więcej godzin na chodzenie i zwiedzanie zabytków, które stanowią prawdziwy symbol Egiptu. W wielu hotelach lub niedaleko nich, lokalni organizatorzy wycieczek oferują atrakcyjne opcje zwiedzania piramid. Zgłoś się do ciekawej wyprawy i korzystaj z urlopu na całego. Na pewno warto rozważyć takie rozwiązanie podczas wybierania miejsca noclegowego i hotelu w Egipcie.

To oczywiście tylko przykładowe miejsca, w pobliżu których można znaleźć atrakcyjne hotele. W rzeczywistości jednak możliwości jest znacznie więcej.

Comments are closed.