Dziecięcy animator w Turcji – to jest możliwe

Dziecięcy animator w Turcji – to jest możliwe

W poszukiwaniu idealnego miejsca na rodzinne wakacje nie pomijajmy ofert hoteli tureckich. W części z nich, obok animatorów dla dorosłych, zatrudnia się polskojęzycznych specjalistów od pracy z dziećmi. Są oni zwykle dostępni przez większą część sezonu.

Obecność animatora dla dzieci to spory komfort i dla rodziców, i dla ich pociech. Oznacza to, że maluchy mogą swobodnie spędzać czas nie tylko w towarzystwie dorosłych, ale i rówieśników. Dobry animator mówiący po polsku może sprawić, że wakacje staną się niezapomniane.

Dla młodszych i starszych dzieci

starożytny kościółWiele hoteli dba o to, aby przekazać odwiedzającym szczegółowe informacje na temat dostępnych udogodnień. Nierzadko więc drobiazgowo opisują, jakie osoby pracują w baby-clubie i czego można spodziewać się po opiece animatorów. Lista jest zwykle długa: zabawy w teatr, konkursy, nauka piosenek, gry, dyskoteki dla najmłodszych, a w najbardziej ekskluzywnych hotelach nawet animacja w basenach, czyli wszystko to, co teoretycznie może spodobać się dzieciom. Problem w tym, że taka opieka dotyczy przeważnie maluchów do 11-12 roku życia. Najlepsze hotele oferują jednak osobne kluby dla nastolatków w przedziale wiekowym 13-17. Inaczej wyposażone i zorganizowane z pewnością przypadną do gustu młodym turystom.

Na wypadek niezadowolenia

A co w sytuacji, gdy jesteśmy na urlopie w Turcji i nasza pociecha nie odnajduje się dobrze w otoczeniu rówieśników lub tęskni do rodziców? Może się tak zdarzyć. A wakacje w egzotycznym miejscu nie powinny być raczej karą a przyjemnością. Nie bójmy się wówczas włączać malców do swoich przygód podczas odkrywania Wybrzeża Likijskiego czy Egejskiego. Starsze potomstwo sporo zapamięta z wycieczek poza hotel i na pewno rozszerzą one jego horyzonty. Nawet wycieczki fakultatywne możemy dobrać w taki sposób, żeby były naprawdę interesujące dla całej rodziny, a nie tylko dla dorosłych. Dziecko nawet po latach będzie pamiętać wczasy w Turcji, a nie w tureckim hotelu. Wbrew pozorom, jest to naprawdę duża różnica.

Comments are closed.