Czym są wakacje first minute?

Czym są wakacje first minute?

First minute to określenie ofert wycieczek, które można wykupić z dużym wyprzedzeniem. Nazwa first minute może być przetłumaczona jako „pierwsza okazja” do zakupu danej oferty turystycznej. Atrakcyjność wycieczek first minute polega na możliwości skorzystania z wielu promocji, które oferują organizatorzy w zamian za dokonanie rezerwacji z wyprzedzeniem, czasem nawet rocznym. Należą do nich między innymi dodatkowe ubezpieczenia, zniżki, czy gwarancje. Oferty first minute zwykle dostępne są do końca marca. 

Czy warto skorzystać z oferty first minute?

Portfel z pieniędzmiFirst minute jak każda inna oferta posiada szereg wad oraz zalet. Przed wyborem takiej oferty warto zastanowić się, czy będzie ona odpowiednia i spełni wszystkie oczekiwania. Wakacje first minute skierowane są przede wszystkim do dużych grup turystów, ponieważ zarezerwowanie wycieczki dla kilku lub kilkunastu osób na krótko przed wyjazdem jest wręcz nieosiągalne. Jest to także wspaniałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na wyjeździe na urlop podczas sezonu wakacyjnego – takie wakacje łatwiej zaplanować na długo przed wyjazdem. Jeżeli turysta posiada sposobność wyboru terminu urlopu i jest w stanie poczekać kilka miesięcy na wyjazd – oferta first minute jest stworzona właśnie dla niego. Jednak w przypadku braku możliwości ustalenia konkretnego terminu wyjazdu z wyprzedzeniem, zdecydowanie lepiej sprawdzi się oferta last minute.

Wakacje first minute dają także możliwość trafienia na wyjątkowo atrakcyjną cenowo okazję, dlatego mając taką możliwość, warto poprzebierać w ofertach, by znaleźć prawdziwą perełkę. Wybór takiej oferty daje także możliwość dokładnego zastanowienia się nad daną propozycją biura podróży z uwzględnieniem wszystkich szczegółów, takich jak wybór zakwaterowania, atrakcji, a przede wszystkim docelowego miejsca podróży. Istnieje wówczas mniejsze prawdopodobieństwo pomyłki i większa szansa na odpowiedni wybór biura podróży oraz wycieczki, a co za tym idzie – udanych wakacji w wymarzonym miejscu.

Comments are closed.